Konkurs pięknego czytania

23 lutego 2022 r. W naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania. Wzięli w nim udział drugoklasiści, którzy – jak się okazało – doskonale opanowali już technikę czytania.

Zadaniem uczniów klas drugich było przeczytanie tekstu, z którym wcześniej dzieci się nie zetknęły. Jury, podczas oceniania umiejętności naszych podopiecznych, brało pod uwagę następujące kryteria: technikę czytania (płynność, poprawność artykulacji głosek), środki artystycznego wyrazu: pauzowanie, tempo, jako środek ekspresji, modulację głosu i jego natężenie, akcent zdaniowy, mimikę, ewentualny gest. Musimy uczciwie powiedzieć, że miałyśmy ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ wszyscy zmagający się uczniowie doskonale czytają. Tak kształtowały się wyniki:

klasa 2a

Mistrz pięknego czytania:

Jakub Iżbicki

Wyróżnienie zdobyli:

Lena Jaworska, Ola Skrocka i Adam Szumski

klasa 2b

Mistrz pięknego czytania:

Martyna Czubak

Wyróżnienie zdobyli:

Oliwia Zyskowska i Antek Dłużniewski

Mistrzom i osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do odwiedzania biblioteki szkolnej.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach Pani Ewie Ratkiewicz za rzeczowa ocenę umiejętności uczniów i pracę w komisji.

Anna Gładkowska i Barbara Merska