Wykład on-line: „Jak mądrze i skutecznie pomagać?”

26 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 4a wzięli udział w wykładzie on-line za pomocą platformy ClickMeeting zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

W czasie wykładu, Pan Tadeusz, który jest pracownikiem Polskiej Akcji Humanitarnej,  opowiedział uczniom, jak mądrze i skutecznie pomagać.  Dzieci miały okazję zapoznać się z szeregiem działań tej organizacji, dowiedziały się, że w wielu zakątkach naszego świata mieszkają ludzie, którzy potrzebują często podstawowej pomocy, np. dostępu do wody, toalet i higieny czy edukacji. PAH niesie pomoc mieszkańcom Czeczenii, Japonii, Filipin, Nepalu, Sudanu, Somalii czy Ukrainy. To dzięki niej w polskich szkołach uczniowie mogą korzystać z dofinansowania do posiłków w ramach akcji „Pajacyk”.

To zdalne spotkanie było niezwykle cenne dla naszych uczniów. Dzięki niemu wiemy, w jaki sposób możemy pomóc potrzebującym ludziom, jakiej formy pomocy oni oczekują, jak stać się wolontariuszem. Powinniśmy docenić również to, w jakich warunkach my funkcjonujemy… Są one  naprawdę dobre.

Barbara Merska i Agnieszka Purzeczko