Międzynarodowy Dzień Książki w naszej szkole

W kwietniu 2022 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia czytelnicze w ramach  Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzony jest 2 kwietnia na całym świecie.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I-III. Obejrzeli oni prezentację na temat  tego święta oraz  jego patrona – duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Następnie uczniowie z zaciekawieniem i zadumą wysłuchali historii opisanej w książce Barbary Gawryluk „Teraz tu jest nasz dom”. Historia bohaterów tej książki zmusiła nas wszystkich do dyskusji i refleksji na temat najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka: domu, rodziny, wolności. Po zajęciach uczniowie otrzymali karty pracy promujące czytelnictwo. Panie bibliotekarki - Anna Gładkowska i Barbara Merska dziękują naszym najmłodszym czytelnikom za wspólnie spędzony czas z książką i za piękną współpracę podczas przeprowadzonych zajęć czytelniczych.

Zapraszamy na kolejne spotkania z książką w naszej bibliotece!

Anna Gladkowska i Barbara Merska