XXII Dzień Papieski – współpraca z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia

Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia. Nie inaczej było także w tym roku.

W dniach od 19 do 21 października 2022 r.  w obu budynkach na korytarzach naszej placówki pojawili się wolontariusze z klasy piątej. Byli on wyposażeni w legitymacje
z odpowiednimi danymi, chusty, a także zaklejone banderolami puszki. To właśnie oni  przeprowadzili publiczną zbiórkę na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Ci młodzi ludzie, podopieczni Fundacji, nazywani są „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec naszego Wielkiego Rodaka. Zebrane pieniążki, po rozliczeniu zbiórki, przekazaliśmy na konto Fundacji i tym samym wsparliśmy potrzebujących.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się do naszej akcji. Nasze podziękowania składamy zarówno darczyńcom, jak i wolontariuszom, którzy z wielkim zaangażowaniem wypełniali swoje zadanie. Cieszymy się, że w naszej szkole bije tak wiele wrażliwych i dobrych serc. Dziękujemy…

Agnieszka Purzeczko