Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II – Apostoł pokoju”

W październiku 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II – Apostoł pokoju”.

Konkurs inspirowany był życiem i działalnością Patrona naszej szkoły – Świętego Jana Pawła II. Miał on na celu pogłębienie wśród dzieci wiedzy na temat zaangażowania Papieża w budowanie pokoju na świecie oraz pobudzenie uczniów do naśladowania Go w codziennym życiu. Podczas jednej z pielgrzymek to właśnie Jan Paweł II wypowiedział te słowa:

„Nigdy więcej wojny! To pokój,
pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości…”

W konkursie plastycznym udział wzięli uczniowie z 11 województw. Wśród laureatów tego przedsięwzięcia znalazła się uczennica naszej szkoły - Julia Nieznańska, która zajęła II miejsce w kategorii klas V – VIII.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Purzeczko